Ogłoszenia duszpasterskie


 • Start
 • Kościół
 • Ogłoszenia
 • 34 Niedziela Zwykła, Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata - 25.11.2018 r.

34 Niedziela Zwykła, Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata - 25.11.2018 r.

 1. Dziękujemy serdecznie za ofiary złożone na cele remontowe klasztoru. Bóg zapłać!
 2. Od dzisiaj do przyszłej niedzieli trwają w naszym klasztorze Warsztaty Pisania Ikon organizowane przez nasz klasztor oraz Grupę Ikonopisarzy „Pod Światło”. Uczestnicy przybyli z Białorusi, Włoch, Szwecji oraz z różnych stron Polski.
 3. W Kalendarzu Liturgicznym tego tygodnia:
  - we wtorek – wspom. św. Franciszka Antoniego Fasaniego, prezbitera
  - w czwartek – święto Wszystkich Świętych Zakonu Serafickiego. W tym dniu rozpoczniemy w naszej świątyni nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.
  - w piątek – święto św. Andrzeja, apostoła
  - w sobotę – z racji I soboty miesiąca, nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 17.00 i Msza św.
 4. Przyszła niedziela - jest I Niedzielą Adwentu. Rozpoczynamy kolejny rok liturgiczny. Hasło nowego roku duszpasterskiego brzmi: „W mocy Bożego Ducha”.
 5. W następną niedzielę będzie zbiórka do puszek na leczenie pani Ireny Świder, która przez 34 lata pracowała w Publicznym Przedszkolu w Sędziszowie Młp., jako woźna oddziałowa. Pracowała z wielkim zaangażowaniem i sercem. Jednak bardzo poważnie zachorowała i jej rodzina oraz przyjaciele proszą o wsparcie kosztownego leczenia.
 6. Do 30 listopada do godz. 12.00 można jeszcze głosować na nasz orszak Trzech Króli w rywalizacji o wielbłąda lub inne nagrody. Głosowanie odbywa się na stronie www.orszak.org
 7. W naszej parafii farnej rozpoczyna się zbiórka makulatury na studnię w Czadzie w Afryce. Na parkingu poniżej kościoła i poniżej stacji TRAFO stoi niebieski kontener. Jest prośba, aby układać makulaturę począwszy od tyłu, aby jak najwięcej weszło. Zbiórka będzie trwała do wypełnienia kontenera.
 8. Burmistrz Sędziszowa Młp. zaprasza mieszkańców gminy w wieku 60+ na bezpłatne szczepienie przeciwko grypie - do 6 grudnia, w przychodni na ul. 3- Maja i ul. Solidarności w Sędziszowie Młp. oraz w przychodniach w Czarnej Sędziszowskiej, Zagorzycach i Będziemyślu.
 9. Urząd Gminy informuje, że można jeszcze zgłaszać się na bezpłatne szkolenia komputerowe w ramach projektu „Sędziszów Małopolski – Cyfrowa Gmina”. Nabór został przedłużony i potrawa do wyczerpania miejsc.
 10. Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć w zakrystii i na furcie klasztornej - opłatki na stół wigilijny.
 11. Życzymy Bożego błogosławieństwa na cały tydzień.

Klasztor Braci Kapucynów

ul. Jana Pawła II 42
39-120 Sędziszów Małopolski
tel. +48 (017) 221 60 54

Konto budowlane:
74 1600 1013 1846 9080 2000 0002

Copyright © 2017 Klasztor Braci Mniejszych Kapucynów w Sędziszowie Młp.
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok