Ogłoszenia duszpasterskie


33 Niedziela Zwykła - 18.11.2018 r.

 1. Dziękujemy serdecznie za złożone ofiary na planowany remont klasztoru. Bóg zapłać!
 2. Dzisiaj obchodzimy zainicjowany przez papieża Franciszka II Światowy Dzień Ubogich, pod hasłem: „Biedak zawołał, a Pan go usłyszał”. Zachęcamy do wrażliwości wobec potrzebujących i ubogich.
 3. Przez cały listopad codziennie na mszy świętej oraz na różańcu o godz. 17.00 modlimy się w intencji zmarłych wspominanych w wypominkach.
 4. W Kalendarzu Liturgicznym tego tygodnia:
  - we wtorek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera. Zapraszamy na mszę świętą wieczorną – będziemy się modlić o rychłą beatyfikację czcigodnego Sługi Bożego o. Serafina Kaszuby.
  - w środę – wspomnienie Ofiarowania Najśw. Maryi Panny. W tym dniu swoje imieniny obchodzi brat Janusz Pałka – Magister Nowicjatu. Zapraszamy na mszę św. w jego intencji o godz. 7.00.
  - w czwartek – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy. Jest patronką muzyki i śpiewów kościelnych. Polecajmy jej wstawiennictwu w tym dniu brata Wiesława - organistę oraz naszą scholę dziecięcą „Kwiatki św. Franciszka”.
  - przyszła niedziela jest ostatnią niedzielą Roku Liturgicznego – obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
 5. W czwartek o godzinie 12:00 w kościele farnym będzie msza św. w intencji pana Burmistrza oraz Samorządu naszego Miasta i Gminy na rozpoczęcie VIII kadencji Samorządu.
 6. W sobotę swój Dzień Skupienia będą mieli członkowie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Rozpoczęcie mszą świętą o godz. 9.00.
 7. W sobotę zapraszamy wspólnotę Żywego Różańca na msze świętą wieczorną oraz na zmianę tajemnic różańcowych.
 8. Zachęcamy do głosowania na wielbłąda na nasz Orszak Trzech Króli – na stronie internetowej: orszak.org/. Głosując na tej stronie trzeba podać swój adres mailowy i po otrzymaniu informacji potwierdzić to w otrzymanym mailu.
 9. Dziękujemy za wspólną modlitwę. Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy nam w każdym dniu nadchodzącego tygodnia.

Klasztor Braci Kapucynów

ul. Jana Pawła II 42
39-120 Sędziszów Małopolski
tel. +48 (017) 221 60 54

Konto budowlane:
74 1600 1013 1846 9080 2000 0002

Copyright © 2017 Klasztor Braci Mniejszych Kapucynów w Sędziszowie Młp.
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok