Ogłoszenia duszpasterskie


28 Niedziela Zwykła - 14.10.2018 r.

 1. Dzisiaj po mszach św. zbiórka do puszek na „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, fundujące stypendia dla utalentowanej młodzieży z ubogich rodzin. Dziękujemy harcerzom za posługę.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe pół godziny przed wieczorną mszą świętą. Grupy i wspólnoty prowadzą różaniec.
 3. W liturgii Kościoła bieżącego tygodnia:
  - w poniedziałek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i Doktora Kościoła
  - we wtorek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. W tym dniu obchodzimy 40-ą rocznicę wyboru bpa Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Zapraszamy wieczorem na mszę świętą dziękczynną i różaniec za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.
  - w środę – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
  - w czwartek – święto św. Łukasza, Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia.
  - w sobotę – wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera. Na mszy świętej wieczornej będziemy modlić się o rychłą beatyfikację sługi Bożego o. Serafina Kaszuby, kapucyna, apostoła Wschodu.
 4. W poniedziałek (15 października) obchodzony jest Dzień Dziecka Utraconego. Zapraszamy do kościoła pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Sędziszowie Małopolskim na godzinę 17.30 na modlitwę różańcową, a później na Msze św. w intencji wszystkich osób doświadczonych stratą dziecka, bez względu na jakiekolwiek okoliczności śmierci. Po Mszy Św. będzie przedstawiony, projekt pomnika „Dziecka Utraconego”, który ma powstać na nowej części cmentarza komunalnego. Następnie odbędzie się procesja na cmentarz, połączona z zapaleniem symbolicznego znicza w miejscu planowanego pomnika.
 5. Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Pamiętajmy o nich w modlitwie. W zakrystii można składać intencje wypominkowe za naszych bliskich zmarłych, za których będziemy modlić się na różańcu i mszach świętych przez cały listopad . Czyste kartki wypominkowe znajdują się do wzięcia - na stolikach.
 6. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na prace remontowe w klasztorze.
 7. Nasza prowincja zakonna prowadzi duże dzieło charytatywne w Krakowie, które nosi nazwę: „Dzieło Pomocy św. o. Pio”. Zwracają się oni do nas z prośbą o wsparcie podopiecznych Dzieła (osób bezdomnych) i przekazanie na ich rzecz ciepłych szalików, czapek, rękawiczek oraz obuwia i plecaków. Rzeczy te nie muszą być nowe, aby były czyste i w dobrym stanie. Szczególnie potrzebne są rzeczy dla mężczyzn. Rzeczy te będą zbierana przez członków Grypy Modlitwy św. o. Pio, w środy i soboty w październiku, w godz. 17.00 – 18.00, na naszym podwórku klasztornym, przy garażu. Bóg zapłać za Wasze wsparcie.
 8. W przyszłą niedzielę wybory samorządowe w naszym kraju. Zachęcamy gorąco do wzięcia udziału w wyborach i głosowania na ludzi mądrych i odpowiedzialnych, którzy będą potrafili rozwijać w dalszym ciągu nasz region.
 9. Życzymy Bożego błogosławieństwa na nadchodzący tydzień.

Klasztor Braci Kapucynów

ul. Jana Pawła II 42
39-120 Sędziszów Małopolski
tel. +48 (017) 221 60 54

Konto budowlane:
74 1600 1013 1846 9080 2000 0002

Copyright © 2017 Klasztor Braci Mniejszych Kapucynów w Sędziszowie Młp.
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok