Ogłoszenia duszpasterskie


25 Niedziela Zwykła - 23.09.2018 r.

 1. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy 12060,- zł na prace remontowe klasztoru. Bóg zapłać!
 2. Dziękujemy o. Cyrylowi za wygłoszone Słowo Boże z okazji wspomnienia św. ojca Pio. Odmówiliśmy modlitwę dziękczynienia o. Pio po Komunii świętej. Zachęcamy do zabrania ze sobą obrazków o. Pio z tekstem tej modlitwy, które znajdują się na stoliku za ławkami.
  W Kaplicy Miłosierdzia Bożego można zobaczyć Tryptyk Miłosierdzia – postaci Pana Jezusa Miłosiernego i Apostołów Miłosierdzia: św. Jana Pawła II i św. o. Pio. Dziękujemy dobrodziejom za ufundowanie tych dwóch obrazów oraz bratu Januszowi Pałce – Magistrowi Nowicjatu za ich wykonanie. Na mszy świętej o godzinie 11.30 zostaną te obrazy poświęcone.
 3. Przy okazji wspomnienia św. o. Pio chcemy przypomnieć o wielkim dziele charytatywnym naszej prowincji zakonnej – Dziele Pomocy św. O. Pio w Krakowie. Dzieło to troszczy się o najuboższych – osoby bezdomne i zagrożone bezdomnością – udzielając im pomocy doraźnej w łaźni, pralni, garderobie, kuchni oraz specjalistycznej poprzez aktywizację zawodową, wsparcie socjalne i psychologiczne. Działalność Dzieła jest możliwa dzięki modlitwie i wsparciu przyjaciół i darczyńców. W naszym kościele, na stoliku za ławkami znajdują się książeczki: „12 dobrych spojrzeń” ze świadectwami osób wychodzących z bezdomności. Zachęcamy do zabrania i zapoznania się z działalnością tego Dzieła.
 4. W dniu wczorajszym sześciu braci nowicjuszy złożyło na ręce Ministra Prowincjalnego swoją pierwszą profesję zakonną, do której przygotowywali się przez cały rok. W poniedziałek udadzą się do Krakowa kontynuując dalszą formacje zakonną. Polecamy ich waszej modlitwie, a także trzech nowych braci, którzy w czwartek otrzymali strój zakonny i rozpoczęli swój czas nowicjatu.
 5. W Kalendarzu Liturgicznym tego tygodnia:
  - we wtorek - rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością św. Franciszka z Asyżu. Zapraszamy do jej przeżywania razem z naszą wspólnotą zakonną.
  - w piątek – uroczystość Rocznicy Poświęcenia naszej świątyni klasztornej
  - w sobotę – święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. W tym dniu swoje imieniny obchodzi brat Rafał Ogórek. Zapraszamy na mszę świętą w jego intencji o godz. 7.00.
 6. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza na Pielgrzymkę do Leżańska w dniu 30 września br. Wyjazd o godz. 7.00 sprzed klasztoru, Zapisy przyjmujemy w zakrystii.
 7. Szkoła życia Chrześcijańskiego i Ewangelizacji, tzw. Szkoła Maryi zaprasza na jesienna sesję rekolekcyjną w terminie 5-7 października 2018 roku w Domu Rekolekcyjnym bł. Karoliny Kózkówny na Przybyszówce w Rzeszowie. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie przed kościołem.
 8. Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Klasztor Braci Kapucynów

ul. Jana Pawła II 42
39-120 Sędziszów Małopolski
tel. +48 (017) 221 60 54

Konto budowlane:
74 1600 1013 1846 9080 2000 0002

Copyright © 2017 Klasztor Braci Mniejszych Kapucynów w Sędziszowie Młp.
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok