Ogłoszenia duszpasterskie


13 Niedziela Zwykła - 01.07.2018 r.

 1. Dzisiaj po mszach św. zbiórka do puszek na pomoc w sfinansowaniu kosztownego leczenia pani Ireny. Pomoc organizują jej koleżanki, z którymi pracowała w Przedszkolu na Osiedlu Młodych. Bóg zapłać za ofiary!
 2. Jutro – w poniedziałek o 4 rano z parkingu poniżej kościoła farnego wyjeżdża jednodniowa autokarowa pielgrzymka do Częstochowy i Jędrzejowa. Są jeszcze wolne miejsca, dlatego można zdecydować się nawet w ostatniej chwili i o 4.00 podejeść na parking.
 3. We wtorek (3 lipca) w rocznicę zatwierdzenia naszego Zakonu przez Stolicę Apostolską - 3 lipca 1528 roku - nasza wspólnota zakonna będzie obchodzić DZIEŃ RODZINY KAPUCYŃSKIEJ. Zapraszamy Was do wspólnej modlitwy i dziękczynienia za nasz Zakon na nabożeństwie o godz. 18.00 i później na mszy świętej. Zapraszamy szczególnie wspólnotę FZŚ i osoby, którym bliska jest duchowość kapucyńska.
 4. W tym tygodniu wypada I czwartek, I piątek i I sobota:
  - w czwartek zapraszamy na nabożeństwa o godz. 18.00 prowadzone przez nowicjuszy w int. o mądry wybór drogi życiowej, a później msza św. w tej intencji. Zapraszamy młodzież i rodziców.
  - w piątek do chorych kapłani udadzą się z Najśw. Sakramentem od godz. 9:00.
  - w sobotę nabożeństwo fatimskie o godz. 18.00 i później msza św. i procesja fatimska z różańcem do figury Matki Bożej w ogrodzie klasztornym.
 5. W sobotę przez naszą parafię przechodzić będzie Piesza Pielgrzymka Przemyska na Jasną Górę. Nasz kościół klasztorny nawiedzą ok. godz. 15.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy z pielgrzymami.
 6. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza na Pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 21 lipca br. Wyjazd o godz. 4.00 sprzed klasztoru, koszt 60 zł. Zapisy przyjmujemy w zakrystii.
 7. Urząd Miejski w Sędziszowie Młp. oraz Komenda Powiatowa Policji w Ropczycach informują, iż 4 lipca (w środę) Międzynarodowy Wyścig Kolarskie „Solidarności” i Olimpijczyków, w godz. 11.00-12.30 będzie przebiegał przez miejscowości: Bystrzyca, Olimpów, Wiercany, Iwierzyce, Sielec, Sędziszów Małopolski. Natomiast w czwartek (5 lipca) w godzinach 13.30- 15.20 będzie przebiegał przez miejscowości: Wielopole Skrzyńskie, Szkodna, Zagorzyce, Góra Ropczycka, Sędziszów Młp., Wolica Ługowa, Kawęczyn, Krzywa, Czarna Sędziszowska. Ponadto w dniu 4 lipca, od godz. 6.00 będzie zamknięte centrum miasta w Sędziszowie Młp., a w godz. 10.00-13.00, ze względu na metę I etapu wyścigu, całkowicie będą zamknięte ulice: Jana Pawła II, Rynek i 3 Maja na odcinku od kościoła Farnego do Banku Spółdzielczego.
 8. Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Klasztor Braci Kapucynów

ul. Jana Pawła II 42
39-120 Sędziszów Małopolski
tel. +48 (017) 221 60 54

Konto budowlane:
74 1600 1013 1846 9080 2000 0002

Copyright © 2017 Klasztor Braci Mniejszych Kapucynów w Sędziszowie Młp.
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok