Ogłoszenia duszpasterskie


11. Niedziela Zwykła - 17.06.2018 r.

 1. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tace przeznaczone na prace remontowe klasztoru. Bóg zapłać!
  Dziękujemy serdecznie za włączenie się w świętowanie Odpustu św. Antoniego w naszym kościele. Dziękujemy wszystkim dobrodziejom, którzy w rozmaity sposób wsparli nasz klasztor. Każdego dnia modlimy się w naszej wspólnocie za tych, którzy nam dobrze czynią. Bóg zapłać!
 2. W dniu dzisiejszym Jubileusz 60-u lat kapłaństwa obchodzi nasz współbrat o. Gustaw Tyburczy. Gratulujemy mu serdecznie tej łaski powołania i długoletniego posługiwania w kapłaństwie, a ponieważ w ostatnich kilku dniach pogorszył się jego stan zdrowia (przebywa obecnie w szpitalu) – życzymy mu więc powrotu do zdrowia i wielu potrzebnych łask i opieki Matki Najświętszej. Prosimy Was o modlitwę w intencji Jubilata.
 3. Dzisiaj pod krzyżem na Podlasku msza święta o godz. 15:00. Zaprasza ks. Proboszcz z Fary.
 4. Zapraszamy codziennie przed Mszą św. wieczorną na nabożeństwa do NSPJ; Pamiętajmy też, że przez cały tydzień jest możliwość adoracji Najśw. Sakramentu w godzinach: 8.30-18.30 oraz skorzystania z sakramentu pojednania.
 5. 20 czerwca (w środę) Dom Pomocy Społecznej w Rudzie przeżywa XX-lecie istnienia oraz odpust ku czci św. Brata Alberta i wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II przez ks. abp. Mieczysława Mokrzyckiego. Uroczysta msza święta o godz. 12.00.
 6. Również w środę w Domu Kultury w Sędziszowie odbędzie się wykład otwarty na temat zapobiegania, leczenia i przeżywania choroby nowotworowej pt.: „Rak to znak, że czas na zmiany”.
 7. W piątek zakończenie roku szkolnego. Prosimy Rodziców, by przypomnieli swoim dzieciom, aby skorzystały ze spowiedzi i wzięły udział we Mszy św. szkolnej kończącej naukę.
 8. W przyszłym tygodniu, w niedzielę msza święta dla FZŚ o godz. 14.00, a później spotkanie formacyjne.
 9. Urząd Miejski i Ośrodek Kultury w Sędziszowie Młp. oraz Radio i Telewizja Rzeszów zapraszają na kolejny DINO TOP FESTIWAL w naszym mieście, w dniach: 22-24 czerwca. W programie wiele ciekawych wydarzeń i koncertów. Szczegółowy program znajduje się w gablocie.
 10. Jako Bracia Mniejsi Kapucyni podczas wakacji organizujemy dla młodzieży wiele form czynnego spędzania czasu. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.kapszlak.pl.
  Zapraszamy także do wzięcia udziały w Spotkaniu Młodych w Wołczynie w terminie 16-20 lipca br. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń, na stronach internetowych i u brata Pawła. Koszty uczestnictwa to 65 zł. Zapisy przyjmujemy w zakrystii.
 11. Caritas Diecezji Rzeszowskiej współuczestniczy i popiera organizowanie pomocy dla 31-letniego Łukasza z Gnojnicy, który jest po ciężkiej operacji mózgu. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie przed kościołem.
 12. Szkoła Życia Chrześcijańskiego i Ewangelizacji zaprasza na wiosenną sesje rekolekcyjną, która odbędzie się w Domu Rekolekcyjnym w Przybyszówce w dniach 20.06- 01.07. Szczegóły znajdują się na plakacie przed kościołem, Serdecznie zapraszamy.
 13. Wszystkim nauczycielom, młodzieży i dzieciom życzymy błogosławionego czasu nadchodzących wakacji.

Klasztor Braci Kapucynów

ul. Jana Pawła II 42
39-120 Sędziszów Małopolski
tel. +48 (017) 221 60 54

Konto budowlane:
74 1600 1013 1846 9080 2000 0002

Copyright © 2017 Klasztor Braci Mniejszych Kapucynów w Sędziszowie Młp.
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok