Ogłoszenia duszpasterskie


9 Niedziela Zwykła - 03.06.2018 r.

 1. W dniach Oktawy Bożego Ciała zapraszamy liczniej na nabożeństwo czerwcowe o godz. 18.00 połączone z procesję eucharystyczną. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia. W czwartek na zakończenie Oktawy - błogosławieństwo dzieci oraz poświęcenie wianków i ziół. Tradycyjnie też jakieś słodkości dla dzieci.
 2. Dziś przed kościołem po mszy świętej o godz. 8.30, 10.00 i 11.30 odbywa się zbiórka ofiar na wyjazd wakacyjny dla naszej scholii dziecięcej: „Kwiatki św. Franciszka”. Dziękujemy za wszelkie wsparcie. Bóg zapłać!
 3. W piątek - Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wieczorna msza święta będzie sprawowana w intencji brata Wiesława Marca z okazji jego imienin. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 4. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza swoich członków, a także sympatyków i osoby chętne, na coroczną Pielgrzymkę do Dukli w sobotę, 9 czerwca. Wyjazd o godz. 7.00, koszt 35 zł. Zapisy przyjmujemy w zakrystii.
 5. W niedzielę - 10 czerwca będziemy w naszym kościele przeżywać Odpust Św. Antoniego, przeniesiony z środy 13 czerwca, aby większa ilość wiernych mogła wziąć udział w tej Uroczystości. Suma odpustowa wraz z procesją o godz. 11.30.
  Przed mszami będą rozprowadzane „Lilie św. Antoniego”, które poświęcimy na każdej mszy świętej. Po południu w godzinach: 15.00 – 19.00 zapraszamy na Ogród Klasztorny: na spacer i poczęstunek kawą, herbatą i ciastem. Gospodynie prosimy o wsparcie nas ciastem przed tą niedzielą odpustową. Bóg zapłać za wszelką życzliwość.
 6. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 - msza św. dla rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi, a następnie spotkanie w ogrodzie klasztornym.
 7. W niedzielę, 10 czerwca będziemy przeżywać również w naszej diecezji Dzień Świętości Małżeństw i Rodzin, do którego obchodów zachęca bp. Jan Wątroba. Msza św. o godz. 14.00, a następnie Marsz dla Życia i Rodziny. Początek w kościele św. Jadwigi Królowej przy ul. Rejtana 21. Zachęcamy rodziny do włączenia się w ten Marsz.
 8. Również w niedzielę 10 czerwca w parafii Miłosierdzia Bożego Ks. Proboszcz i Ośrodek Kultury w Sędziszowie zapraszają na Piknik Rodzinny od godz. 15.00.
 9. Decyzją Ministra Prowincjalnego brat Marek Miszczyński dotychczasowy Magister Nowicjatu w naszej Wspólnocie - zostaje przeniesiony do Krakowa i mianowany gwardianem. Dziękujemy serdecznie bratu Markowi za 4 lata posługi, jako wychowawcy nowicjuszy i cenionego spowiednika i duszpasterza w naszym kościele klasztornym. Niech Pan mu błogosławi w jego nowym miejscu pracy, pamiętajmy o nim w modlitwie. Funkcję Magistra Nowicjatu obejmie brat Janusz Pałka.
 10. Zapraszamy na wakacje z kapucynami szczegóły na stronie: www.kapszlak.kapucyni.pl.
 11. Zachęcamy młodzież z Sędziszowa Młp. i okolic do udziału w Spotkaniu Młodych w Wołczynie organizowanym przez naszą Prowincję Zakonną. Odbędzie się ono w terminie 16-20 lipca br. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń, na stronach internetowych i u brata Pawła. Koszty uczestnictwa to 65 zł. Zapisy przyjmujemy w zakrystii.
 12. Dziękujemy za wspólną modlitwę. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo na nadchodzący tydzień.

Klasztor Braci Kapucynów

ul. Jana Pawła II 42
39-120 Sędziszów Małopolski
tel. +48 (017) 221 60 54

Konto budowlane:
74 1600 1013 1846 9080 2000 0002

Copyright © 2017 Klasztor Braci Mniejszych Kapucynów w Sędziszowie Młp.
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok