Ogłoszenia duszpasterskie


 • Start
 • Kościół
 • Ogłoszenia
 • Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego - 13.05.2018 r.

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego - 13.05.2018 r.

 1. Dzisiaj w Farze po wieczornej mszy św. o godz. 18:00 - Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół rynku.
 2. W piątek w parafii farnej, na wieczornej mszy św. - ks. bp Jan Wątroba udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Pamiętajmy w modlitwie o młodzieży przyjmującej ten sakrament.
 3. W Kalendarzu Liturgicznym tego tygodnia:
  - w poniedziałek – święto św. Macieja, apostoła
  - we wtorek – wspomnienie św. Małgorzaty z Kortony
  - w środę – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski
  - w czwartek – wspomnienie św. Paschalisa Baylona, zakonnika
  - w piątek – święto św. Feliksa z Cantalice, zakonnika. Tego dnia zapraszamy wszystkie dzieci, a szczególnie matki z małymi dziećmi, na godz. 17:30, na specjalne nabożeństwo w ich intencji, podczas którego będziemy udzielać namaszczenia olejem św. Feliksa małym dzieciom oraz kobietom w stanie błogosławionym.
  - w sobotę – wspomnienie św. Kryspina z Viterbo, zakonnika.
  W sobotę – w wigilię Zesłania Ducha Świętego - po mszy świętej wieczornej wystawienie Najśw. Sakramentu, o godz. 21.00 - liturgia brewiarzowa, Apel Jasnogórski i czuwanie przed Najświętszym Sakramentem przez całą noc. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  - w przyszłą niedzielę – w niedzielę - uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dwudniowy odpust w naszym klasztorze. Kazania odpustowe głosił będzie nasz współbrat – o. Cyryl Mozdyniewicz. Uroczysta suma odpustowa z procesją, w niedzielę o godz. 11:30. Zapraszamy dorosłych do współtworzenia procesji oraz dzieci do sypania kwiatów.
  W drugi dzień odpustu – w Święto NMP Matki Kościoła, msze święte o godz.: 7:00, 8:00, 10.00 i 18:30.
 4. W przyszłą sobotę 19 maja, w klasztorze w Krakowie będziemy przeżywać uroczystość święceń kapłańskich i diakonatu. Prosimy was o modlitwę za nich o dobre przygotowanie się podczas tygodniowych rekolekcji, które dzisiaj rozpoczynają.
 5. W przyszłą niedzielę ofiary na tace przeznaczone będą na cele remontowe klasztoru.
 6. Dziękujemy serdecznie Franciszkańskiemu Zakonowi Świeckich za sprzątanie kościoła. III Zakon serdecznie zaprasza na Pielgrzymkę do Sanktuarium św. Jana w Dukli, która odbędzie się w sobotę 9 czerwca. Wyjazd z parkingu obok klasztoru o godz. 7:00, koszt 35 zł, Zapisy w zakrystii.
 7. Burmistrz Sędziszowa Małopolskiego zaprasza mieszkańców Gminy zainteresowanych udziałem w projekcie z zakresu odnawialnych źródeł energii do składania wniosków w dodatkowym naborze na instalacje fotowoltaiczne, powietrzne pompy ciepła i kotły na biomasę. Dofinansowanie wynosi 70%. Ilość miejsc jest ograniczona. O zakwalifikowaniu do projektu decyduje kolejność zgłoszeń.
 8. Chętne rodziny mogą przyjąć dziewczęta z Domu Dziecka sióstr Michalitek na wakacje w dniach od 14 lipca do 5 sierpnia br., by w „normalnym domu” zakosztowały jego atmosfery. Chętnych prosimy o kontakt z parafią Miłosierdzia Bożego w Sędziszowie bądź też ze Stowarzyszeniem Pomocy Dzieciom i Rodzinie „Nie bądź obojętny”.
 9. Dziękujemy za wspólną modlitwę. Niech Boże błogosławieństwo spocznie na nas w całym nachodzącym tygodniu.

Klasztor Braci Kapucynów

ul. Jana Pawła II 42
39-120 Sędziszów Małopolski
tel. +48 (017) 221 60 54

Konto budowlane:
74 1600 1013 1846 9080 2000 0002

Copyright © 2017 Klasztor Braci Mniejszych Kapucynów w Sędziszowie Młp.
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok