Ogłoszenia duszpasterskie


5. Niedziela Wielkanocna - 29.04.2018 r.

 1. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Sędziszowie i Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie serdecznie zapraszają wszystkich na XXX Wojewódzki Konkurs „Ludowe Obrzędy i Zwyczaje”, który odbywa się jeszcze dziś w Ośrodku Kultury w Sędziszowie Małopolskim.
 2. Rozpoczynamy nabożeństwa majowe w naszej świątyni. Zapraszamy już od jutra na godz. 18.00. W czasie nabożeństw będziemy słuchać lektury najnowszej adhortacji papieża Franciszka - „O powołaniu do świętości w świecie współczesnym”. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. W Kalendarzu Liturgicznym tego tygodnia:
  - we wtorek – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika
  - w środę – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i Doktora Kościoła
  - w czwartek – uroczystość Najśw. Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki Polski. Porządek mszy świętych jak w niedzielę.
  - w piątek – wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków. Jest to I piątek miesiąca – do chorych udamy się od godz. 8.30.
  - w sobotęnabożeństwo fatimskie o godz. 18.00, poźniej msza święta i procesja fatimska do figury Matki Bożej w ogrodzie klasztornym.
 4. W czwartek - 3 maja - w kościele farnym o godz. 12.00 uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny. Wspólnotowy przemarsz na tę Mszę św. wyruszy sprzed Domu Kultury o godz. 1150. Po Mszy św. udamy się pod Ratusz; tam złożenie kwiatów pod tablicami upamiętniającymi poległych w walce o niepodległość i Koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Oddziału Kawalerii Ochotniczej w Barwach XX Pułku Ułanów im. Króla Jana III Sobieskiego. O godz. 13.45 przemarsz Orkiestry i uczestników uroczystości na plac przy Orliku – Osiedle Młodych i „Majówka z Kawalerią” – pokaz musztry paradnej, władanie szablą i lancą, kaskaderka konna.
 5. Wspólnoty neokatechumenalne zapraszają na katechezy dla dorosłych i młodzieży we wtorki i czwartki o godz. 18.45 w kościele Bożego Miłosierdzia.
 6. Serdecznie zapraszamy młodzież z Sędziszowa Małopolskiego i okolic na "Wakacje z Bogiem". W ramach tej akcji nasza prowincja zakonna w okresie letnim organizuje Spotkanie Młodych w Wołczynie, w dniach od 16 do 20 lipca bieżącego roku. Na ten wyjazd organizowany jest autokar sprzed naszego klasztoru. Zapisy odbywają się w zakrystii, na furcie lub drogą elektroniczną. Ponadto organizowane są wyjazdy wakacyjne: na Mazury, w Beskidy, w Bieszczady, na rekolekcje wakacyjne Oazy do Przyszowej. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń oraz na naszej stronie internetowej. Serdecznie zapraszamy!
 7. Nasi współbracia z Krosna organizują wycieczkę do Pragi i Ołomuńca w terminie 8-10 czerwca. Wyjazd z Sędziszowa Młp. Koszt wyjazdu to 600 zł. Szczegółowe informacje znajdują na tablicy ogłoszeń.
 8. Dziękujemy za wspólną modlitwę. Życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Klasztor Braci Kapucynów

ul. Jana Pawła II 42
39-120 Sędziszów Małopolski
tel. +48 (017) 221 60 54

Konto budowlane:
74 1600 1013 1846 9080 2000 0002

Copyright © 2017 Klasztor Braci Mniejszych Kapucynów w Sędziszowie Młp.
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok