Ogłoszenia duszpasterskie


3. Niedziela Wielkanocna - 15.04.2018 r.

 1. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na remont klasztoru.
  Z Bożą pomocą rozpoczynamy prace remontowe-budowlane w naszym klasztorze.
  Na początku podejmiemy remont chóru organowego z przyległymi pomieszczeniami. W tym celu zostały rozebrane i zabezpieczone organy (co można zobaczyć, gdy spojrzymy na chór). Prosimy o wsparcie modlitewne, szczególnie przez wstawiennictwo św. Józefa i św. Antoniego, aby ten remont klasztoru pod każdym względem przebiegał pomyślnie.
 2. Chcemy podziękować wszystkim ofiarodawcom, którzy składali jałmużnę na ubogich i potrzebujących w tym ostatnim czasie Wielkiego Postu i czasie świątecznym, czy to w formie pieniędzy np. skarbonki od dzieci – zostało złożone 622 zł, a także za artykuły żywnościowe, z których zostało przygotowanych 30 paczek z żywnością. Bóg zapłać za waszą dobroć i ofiarność.
 3. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Biblijny w Kościele. Może częściej niż zwykle sięgnijmy po lekturę Słowa Bożego w naszych domach. Przez cały tydzień w kościele od godz. 17.30 do 18.00 będziemy czytać List św. Pawła do Rzymian. Zapraszamy do słuchania.
 4. W piątek zapraszamy na nabożeństwo wielkanocne nazywane Drogą Światła, które odbędzie się o godz. 18.00.
 5. Wspólnoty neokatechumenalne zapraszają na ewangelizację o Zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa w dniu dzisiejszym przed Ratuszem od godz. 14:00 oraz przez 4 kolejne niedziele.
  Ksiądz Proboszcz z Parafii Miłosierdzia Bożego oraz Katechiści zapraszają na Katechezy dla dorosłych i młodzieży we wtorki i czwartki o godz. 18.45 w kościele Bożego Miłosierdzia.
 6. Następna niedziela, to Niedziela Dobrego Pasterza, poświęcona modlitwie o powołania kapłańskie i zakonne. Na mszy świętej o godz. 11.30 będziemy świętować Jubileusz 50 –u lat kapłaństwa o. Cyryla Mozdyniewicza – zasłużonego spowiednika, rekolekcjonisty i kaznodziei. Zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynnej w intencji Jubilata.
 7. Zachęcamy młodzież z Sędziszowa Młp. i okolic do udziału w Spotkaniu Młodych w Wołczynie organizowanego przez naszą Prowincję Zakonną. Odbędzie się ono w terminie 16-20 lipca br. Jest to dobry czas wspólnego spotkania się ludzi młodych z całej Polski na dobrą modlitwę i dobrą zabawę. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń, na stronach internetowych i u brata Pawła, który przyjmuje zapisy na wspólny autokarowy wyjazd. Koszty to jedynie 65 zł.
 8. Zapraszamy w dni powszednie do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu, a także do włączenia się modlitwę brewiarzową naszej wspólnoty klasztornej o godz. 12.00 oraz w Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.
 9. Dziękujemy za wspólną modlitwę. Niech Boże błogosławieństwo spocznie na nas w całym nachodzącym tygodniu.

Klasztor Braci Kapucynów

ul. Jana Pawła II 42
39-120 Sędziszów Małopolski
tel. +48 (017) 221 60 54

Konto budowlane:
74 1600 1013 1846 9080 2000 0002

Copyright © 2017 Klasztor Braci Mniejszych Kapucynów w Sędziszowie Młp.
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok