Ogłoszenia duszpasterskie


 • Start
 • Kościół
 • Ogłoszenia
 • 2. Niedziela Wielkanocna - Święto Miłosierdzia Bożego - 08.04.2018 r.

2. Niedziela Wielkanocna - Święto Miłosierdzia Bożego - 08.04.2018 r.

 1. Druga Niedziela Wielkanocna jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Wraz z całym Kościołem w Polsce rozpoczynamy kolejny Tydzień Miłosierdzia. Odpust w parafii Miłosierdzia Bożego w Sędziszowie Młp. W naszej świątyni Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. Za pobożne odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego przed Najświętszym Sakramentem można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Chorzy mogą zyskać odpust także poza kościołem.
 2. W imieniu ciężko chorego parafianina i jego rodziny dziękujemy za ofiary złożone na jego kosztowne leczenie. Bóg zapłać!
 3. Jutro (w poniedziałek) przypadnie przeniesiona uroczystość Zwiastowania Pańskiego i zarazem Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Dla chętnych podjęcia się duchowej adopcji na bocznych ołtarzach są deklaracje. Jutro podczas wieczornej Eucharystii będzie można podjąć dzieło adopcji, składając zobowiązanie codziennej modlitwy w intencji nienarodzonego dziecka i jego rodziców.
 4. W czwartek na godz. 18.00 zapraszamy młodzież oraz ich rodziców na nabożeństwo rozeznania drogi życia. Będziemy modlić się za wstawiennictwem bł. Chiary Baduno. Później msza święta  w tej intencji.
 5. W piątek zapraszamy na Nabożeństwo Wielkanocne nazywane Drogą Światła, które odbędzie się po mszy świętej wieczornej.
 6. Przyszła niedziela jest Ogólnopolską Niedzielą Biblijną, rozpoczynającą X Tydzień Biblijny. Jest ona połączona z Narodowym Dniem Czytania Pisma Świętego.
 7. W przyszłą niedzielę swoje imieniny obchodzi o. Damian Delekta – opiekun duchowy Grupy Modlitwy św. o. Pio oraz spowiednik w naszym klasztorze. Zapraszamy na mszę świętą w jego intencji o godz. 11.30.
  Jednocześnie informujemy, że 22 kwietnia na mszy świętej o godz. 11.30 będzie obchodził swój Jubileusz 50-u lat święceń kapłańskich o. Cyryl Mozdyniewicz. Zapraszamy już teraz wszystkich wiernych na mszę święta dziękczynna Jubilata.
 8. W pięć kolejnych niedziel, poczynając od dzisiejszej – na Rynku przed Ratuszem o godz. 14.00 będzie prowadzona ewangelizacja – głoszenie Dobrej Nowiny o Jezusie Chrystusie Zmartwychwstałym przez Wspólnoty Neokatechumenalne gromadzące się przy kościele Miłosierdzia Bożego w Sędziszowie.
 9. Kino „Jedność” zaprasza na film pt. „Jako w niebie tak i w Komańczy” opowiadający historię internowania Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Seanse filmowe będą się odbywać: 8 kwietnia o godz. 15.30 oraz 9-11 kwietnia o godz. 18.00. Cena biletu 10 zł.
 10. Stowarzyszenie „NIL” zaprasza wszystkie osoby w wieku 18-29, szukające pracy na spotkanie informacyjne odbędzie się 13 kwietnia (piątek) o godz. 15.00 w Siedzibie Biura: Sędziszów Młp. ul. Fabryczna 6B. Oferowane są staże oraz kursy zawodowe.
 11. Ośrodek Pomocy Społecznej w Sędziszowie Młp. realizuje projekt skierowany do osób starszych, chorych i niesamodzielnych z terenu gminy i prosi o zgłaszanie takich osób.
 12. Dziękujemy za wspólną modlitwę i przyjmijmy w ten Dzień Bożego Miłosierdzia uroczyste błogosławieństwo.

Klasztor Braci Kapucynów

ul. Jana Pawła II 42
39-120 Sędziszów Małopolski
tel. +48 (017) 221 60 54

Konto budowlane:
74 1600 1013 1846 9080 2000 0002

Copyright © 2017 Klasztor Braci Mniejszych Kapucynów w Sędziszowie Młp.
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok