• limtorrent.com
 • ---

  ---
 • bctorrents.com
 • A+ A A-

  33 Niedziela Zwykła - 19.11.2017 r.

  1. Dzisiaj obchodzimy zainicjowany przez papieża Franciszka I Światowy Dzień Ubogich, pod hasłem: „Nie miłujmy słowem, ale czynem". Zachęcamy do wrażliwości wobec potrzebujących i ubogich.

  2. Dziękujemy serdecznie za złożone ofiary na planowany remont klasztoru. Bóg zapłać!

  3. Przez cały listopad na mszach świętych o godz. 7.00 oraz na różańcu o godz. 17.00 modlimy się w intencji zmarłych wspominanych w wypominkach.

  4. W czwartek (23.XI) w kościele Miłosierdzia Bożego będzie okolicznościowa Msza św. o godz. 14:00 w int. kolejarzy, emerytów i ich rodzin oraz zmarłych pracowników kolei z racji św. Katarzyny – patronki kolejarzy. Związek Zawodowy Kolejarzy serdecznie zaprasza.

  5. W Kalendarzu Liturgicznym tego tygodnia:
  w poniedziałek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera. Zapraszamy na mszę świętą wieczorną – będziemy się modlić o rychłą beatyfikację czcigodnego Sługi Bożego o. Serafina Kaszuby.
  we wtorek – wspomnienie Ofiarowania Najśw. Maryi Panny
  w środę – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy. Jest patronką muzyki i śpiewów kościelnych. Polecajmy jej wstawiennictwu w tym dniu brata Wiesława oraz pana Szczepana Wątrobę - naszych organistów i scholkę dziecięcą.
  przyszła niedziela jest ostatnią niedziela roku liturgicznego – Niedziela Chrystusa Króla. Na Mszach świętych będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i Akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  Dodatkowa msza święta - o godz. 13.30 dla FZŚ i sympatyków.

  6. W przyszłą niedzielę zapraszamy do naszego klasztoru na KONCERT LAUREATÓW XVII Powiatowego Przeglądu Pieśni i Piosenki Religijnej. Rozpoczęcie Koncertu o godz. 15.30.

  7. Pan Burmistrz zaprasza mieszkańców Sędziszowa Młp. 20 XI – w poniedziałek, na zebranie o godz. 17:30 w sali lustrzanej Domu Kultury - na konsultacje w sprawie zmian granic administracyjnych miasta poprzez przyłączenie miejscowości Borek Wielki, Wolica Piaskowa, Wolica Ługowa i Kawęczyn.

  8. Od 6 grudnia mieszkańcy gminy Sędziszów Młp. w wieku od 65 lat wzwyż będą mogli skorzystać z bezpłatnych szczepień przeciw grypie w przychodni przy ul. 3 Maja i przy ul. Solidarności, jak również w Będziemyślu, Czarnej i Zagorzycach. Warunkiem będzie aktualne zaświadczenie od lekarza rodzinnego, że są zdrowi.

  9. Kino „Jedność" w Sędziszowie Młp. zaprasza na film pt. „Sprawa Chrystusa" opartego na ciekawej i zaskakującej historii znanego dziennikarza. Seanse będą od 17 do 20 oraz 24 do 28 listopada o godz. 18:00.

  10. Zmarła śp. Teresa Maroń z Wolicy Ługowej – mama naszego współbrata Janusza i siostry zakonnej – Olgi ze Zgromadzenia SS. Felicjanek. Pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 14.00 w kościele farnym w Sędziszowie.

  11. Dziękujemy za wspólną modlitwę. Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy nam w każdym dniu nadchodzącego tygodnia.

  Klasztor Kapucynów w Sędziszowie Małopolskim 2013. All rights reserved.