• limtorrent.com
 • ---

  ---
 • bctorrents.com
 • A+ A A-

  23 Niedziela Zwykła - 10.09.2017 r.

  1. Dziś w naszej parafii Narodzenia NMP przeżywamy Odpust i jest to jednocześnie Pierwsza Rocznica ogłoszenia Matki Bożej Patronką Sędziszowa Młp. Uroczysta suma odpustowa, której przewodniczy Ks. Bp Edward Białogłowski - o godz. 12:00.
  Na Rynku od godz. 15:00 odbędzie się Charytatywny Piknik Militarny, którego dochód przeznaczony będzie na leczenie jednego z członków Grupy Rekonstrukcyjnej.

  2. W liturgii Kościoła bieżącego tygodnia:
  we wtorek - wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi. W tym dniu w naszej wspólnocie imieniny obchodzi o. Gustaw Tyburczy- były proboszcz, duszpasterz, kaznodzieja, wykładowca, propagator dobrej prasy katolickiej. Msza święta w jego intencji we wtorek, o godz. 7.00. Zapraszamy
  w środę – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i Doktora Kościoła
  w czwartek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Odpust w Kawęczynie, suma odpustowa o godz. 18.00.
  Tradycyjnie w tym dniu pod Krzyżem Jubileuszowym na Podlasku o godz. 15:00 - droga krzyżowa i koronka do Miłosierdzia Bożego.
  Także w czwartek pod Krzyż Milenijny w Ropczycach – Witkowicach Solidarność zaprasza na mszę św. o godz.16:30 w intencji ofiar II wojny światowej.
  w piątek – wspomnienie Matki Bożej Bolesnej
  w sobotę – wsp. świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa

  3. W najbliższą sobotę – 16 września, o godz. 11.00 sześciu braci nowicjuszy złoży na ręce Ministra Prowincjalnego swoją pierwszą profesję zakonną, do której przygotowywali się przez cały rok. Prosimy o modlitwę w ich intencji, a także za nowych 8 braci, którzy w czwartek otrzymają strój zakonny i rozpoczną swój czas nowicjatu.

  4. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona jest na planowane prace remontowe klasztoru.

  5. W następną niedzielę o godzinie 11.00 w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Sędziszowie zostanie odprawiona Msza św. w intencji poległych i pomordowanych w obronie Ojczyzny, szczególnie tych wypisanych na pomniku-memoriale.

  6. Franciszkański Zakon Świeckich, organizuje pielgrzymkę autokarową do Leżajska i Terliczki w dniu 24 września (tj. w niedzielę). Koszt pielgrzymki 35 zł od osoby,. Zapisy przyjmujemy w zakrystii. Wyjazd sprzed klasztoru o godz. 7.00.

  7. Ogłoszenia z naszej parafii:

  Uczniów gimnazjum z kl. III – kandydatów do bierzmowania oraz ich rodziców zapraszamy na pierwsze organizacyjne spotkanie w tym roku katechetycznym we wtorek na mszę św. o godz. 18:00 i spotkanie w kościele po mszy św.

  Ks Proboszcz zapraszam w środę 13 września na Nabożeństwo Fatimskie: O godz. 18:00 Msza św., po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec Fatimski, homilia Maryjna i procesja. Na czas procesji prosimy nie parkować samochodów na dolnym parkingu przy kościele. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej z lampionami.

  8.Dyrektor, Grono Pedagogiczne i cała społeczność Zespołu Szkół Technicznych im. prof. Karola Olszewskiego w Sędziszowie Młp. zapraszają emerytowanych nauczycieli, pracowników i absolwentów, na obchody Jubileuszu 40-lecia Szkoły, które odbędą się 14 października 2017 r. Szczegółowe informacje w sekretariacie i na stronie internetowej szkoły.

  10. Dziękujemy za wspólną modlitwę. Życzymy błogosławionej niedzieli w gronie rodziny i przyjaciół.

   

   

  OGŁOSZENIA Z KURII DIECEZJALNEJ

  1. W dniach 7-12 września przeżywamy odpust ku czci Matki Bożej Rzeszowskiej „Moje Niepokalane Serce zwycięży". Zakończenie uroczystości we wtorek, 12 września – Mszą św. o godz. 18.00, na którą zapraszamy służby mundurowe, władze, rodziny i parafie Rzeszowa – przewodniczy abp Marek Jędraszewski z Krakowa. Po Mszy św. zapraszamy na koncert.

  2. Serdecznie zapraszamy siostry zakonne, by w ramach wrześniowego spotkania formacyjnego, wzięły udział w uroczystościach odpustowych ku czci Pani Rzeszowa, u OO. Bernardynów, we wtorek 12 września br. o godz. 18.00.

  3. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z parafii Rzeszowa i okolic odbędzie się 11 września 2017 r. od godz. 17.00 w "Ogrodach bernardyńskich" przy sanktuarium MB Rzeszowskiej. Księży, którzy przybędą na spotkanie kandydatów do bierzmowania prosimy o pozostanie razem z młodzieżą na czas Eucharystii ze względów porządkowych. Dla kandydatów z południowej części diecezji spotkanie będzie miało miejsce w sanktuarium MB Saletyńskiej w Dębowcu 15 września o godz. 16.30. Na spotkanie są zaproszeni także młodzi z duszpasterstw młodzieżowych. W programie obu spotkań: świadectwo, Eucharystia i występ "Arkadio". Zakończenie ok. godz. 20.00.

  4. W dniach 10-16 września przeżywać będziemy VII Tydzień Wychowania w Polsce, „Maryja wychowawczynią pokoleń". Zachęcamy do inicjatyw duszpasterskich.

  5. W sobotę, 16 września, Pielgrzymka Czytelników i Redakcji Tygodnika Katolickiego „Niedziela". Rozpoczęcie w bazylice o godz. 9.30. Zapraszamy do udziału.

  6. W niedzielę, 17 września br., Kościół w Polsce będzie obchodził 51. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu (w większości krajów dzień ten obchodzi się w niedzielę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, w Polsce jest on obchodzony w trzecią niedzielę września). Z tej okazji bardzo prosimy o zorganizowanie zbiórki do puszek na potrzeby Katolickiego Radia „VIA". Zebrane pieniądze prosimy wpłacić na konto Katolickiego Radia „VIA": Bank Spółdzielczy w Lubeni: 89 9161 0001 0004 5623 2000 0010 (ewentualnie w kasie Kurii, czy sekretariacie radia).

  7. Diecezjalny Opiekun Apostolatu Margaretka zaprasza na I Diecezjalne Rekolekcje Apostolatu Margaretka w Domu Rekolekcyjnym bł. Karoliny w Porębach Dymarskich w dniach 22-24 września 2017 r. (rozpoczęcie w piątek, 22 września, o godz. 17.00, zakończenie w niedzielę, 24 września, o godz. 14.00, koszt (pobyt i wyżywienie): 80 zł)

  8. Zapraszamy na II Ogólnopolską Pielgrzymkę Apostolatu Margaretka do Sanktuarium św. Jana Pawła II oraz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach w sobotę, 14 października 2017 r. W programie: 9.00 – Przywitanie pielgrzymów, wprowadzenie, 9.30 – nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II, procesja różańcowa do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, 11.30 – konferencja, 12.00 -Eucharystia pod przewodnictwem JE Kard. Stanisława Dziwisza, 13.30 – czas wolny, 15.00 – Godzina Miłosierdzia. Wyjazd autobusem spod rzeszowskiej katedry w sobotę (14 października) o godz.7.00, powrót o godz. 18.00, koszt: 30zł. Zapisy i dodatkowe informacje: ks. Grzegorz Siciak – tel. 660 010 903, (17) 283 71 54, Halina Mokrzycka – tel. 881 012 759.

  9. Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin przesyła plakaty promujące XXXIII Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę w dniach 23-24 września. Zachęcamy Czcigodnych Duszpasterzy do rozpropagowania informacji oraz zorganizowania wyjazdu wiernych. Zgodnie z wieloletnią tradycją zachęcamy również, by w niedzielę 24 września na każdej Mszy św. dokonać odnowienia przyrzeczeń małżeńskich w duchowej jedności z pielgrzymami zgromadzonymi na Jasnej Górze.

  10. Trwa nabór do Diecezjalnego Studium Życia Rodzinnego. Gorąco prosimy Czcigodnych Duszpasterzy o zwrócenie się z propozycją Studium do wszystkich osób mogących zainteresować się formacją w tej dziedzinie, a szczególnie takich, które nadają się do podjęcia posługi doradców życia rodzinnego. Załączamy plakat ze szczegółowymi informacjami o Studium. Prosimy o jego wywieszenie. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.rodzina.rzeszow.pl

  11. Szkoła Nowej Ewangelizacji bł. Pawła VI w dniach 29.09-1.10.2017 r. organizuje w DD Tabor Rekolekcje z kursem tańca dla małżeństw sakramentalnych. Organizatorzy zapewniają opiekę nad dziećmi. Szczegóły na www.sne.rzeszow.pl.

  12. Ochotnicza Straż Pożarna w Hucisku gm. Głogów Młp., serdecznie zaprasza wszystkich chętnych do oddania krwi podczas XVII ambulansowej zbiórki krwi, zorganizowanej w ramach ogólnopolskiego programu „Ognisty Ratownik – Gorąca Krew". Zbiórka odbędzie się 10 września w godz. od 10.00 do 14.00 w Hucisku k. Głogowa przy Domu Ludowym. Podczas zbiórki krwi przewidziano szereg atrakcji dla dzieci i dorosłych.

  13. Zachęcamy osoby, które ukończyły 50 rok życia lub aktywność zawodową, do zapisywania się na Uniwersytet Trzeciego Wieku Diecezji Rzeszowskiej. Do parafii Rzeszowa oraz okolic rozesłano ulotki informujące o naborze do tego Uniwersytetu.

  Klasztor Kapucynów w Sędziszowie Małopolskim 2013. All rights reserved.