• limtorrent.com
 • ---

  ---
 • bctorrents.com
 • A+ A A-

  19 Niedziela Zwykła - 13.08.2017 r.

  1. Dziękujemy bratu Maciejowi Zinkiewiczowi z wydawnictwa SERAFIN za wygłoszone do nas Słowo Boże oraz zachętę do zainteresowania się ciekawymi książkami z naszego kapucyńskiego wydawnictwa. Jak było już powiedziane, na placu przed kościołem można zakupić książki i czasopismo „Głos o. Pio". Zapraszamy i zachęcamy.

  2. Proboszcz parafii farnej zaprasza dziś na nabożeństwo i procesję fatimską. Msza św. wieczorna o godz. 18:00, po niej różaniec, homilia a następnie procesja z figurą Matki Bożej i śpiewem litanii.

  3. W liturgii bieżącego tygodnia:
  w poniedziałek - wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika
  we wtorek - Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym. Po Mszach świętych poświęcenie ziół, wieńców, owoców i zbóż. O 16.30 Godzinki ku czci NMP.
  w czwartek – wspomnienie św. Jacka, prezbitera
  w przyszłą niedzielę modlimy się o rychłą beatyfikację o. Serafina Kaszuby, kapucyna, apostoła Wschodu.

  4. 15 sierpnia (we wtorek) w Parku Buczyna w Górze Ropczyckiej o godz. 15.30 odbędzie się VI Gminne Święto Chleba. W programie wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych.

  5. Nasze Kino „Jedność" zaprasza na film pt.: „Fatima, ostatnia tajemnica", opowiadający o wpływie objawień fatimskich na historię świata. Terminy: od 11 do 15 sierpnia oraz 18 do 22 sierpnia o godzinie 18.00. W stulecie objawień tym bardziej zachęcamy, aby ten film zobaczyć!

  6. Gminna Impreza Dożynkowa odbędzie się w niedzielę, 20 sierpnia. Rozpoczęcie mszą świętą w kościele farnym o godz. 13.00, i dalszy ciąg Dożynek na stadionie sportowym w Sędziszowie.

  7. Urząd Miejski przypomina rolnikom, że do końca sierpnia można składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w paliwie.

  8. Nasza prowincja zakonna organizuje akcje wakacyjne dla młodzieży męskiej. W najbliższym czasie odbędą się kolejne turnusy rekolekcji, na które są jeszcze wolne miejsca. Akcja "Zostań Pustelnikiem" odbędzie się w Zagórzu koło Pilzna na podkarpaciu. Podczas niej będzie można doświadczyć życia braci w domu modlitwy. W Krakowie natomiast istnieje możliwość włączenia się w posługę ubogim i bezdomnym w ramach pomocy świadczonej przez nasze Dzieło Pomocy Ojca Pio. Więcej informacji na stronie www.kapszlak.pl

  9. Dziękujemy za wspólną modlitwę. Życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

  Klasztor Kapucynów w Sędziszowie Małopolskim 2013. All rights reserved.