• limtorrent.com
 • ---

  ---
 • bctorrents.com
 • A+ A A-

  Święto Przemienienia Pańskiego - 06.08.2017 r.

  1. Stowarzyszenie Ziemi Ropczycko- Sędziszowskiej oraz Solidarność zaprasza w poniedziałek 7 sierpnia o godz. 17:00 na poświęcenie Krzyża Powstania Styczniowego w Ropczycach przy ul. Piłsudskiego a następnie mszę św. w kościele farnym w Ropczycach. Na postumencie tego Krzyża umieszczona została tablica z nazwiskami ofiar komunizmu z terenu naszego powiatu.

  2. Nasze Kino „Jedność" zaprasza na film pt.: „Fatima, ostatnia tajemnica", opowiadający o wpływie objawień fatimskich na historię świata. Dodatkową niespodzianką dla polskich odbiorców będzie odkrycie, jak wiele wątków ukazanych wydarzeń dotyczy naszego kraju. Film w wersji z polskim lektorem. W stulecie objawień tym bardziej zachęcamy, aby ten film oglądnąć! Terminy: od 11 do 15 sierpnia oraz 18 do 22 sierpnia o godzinie 18.00.

  3. W piątek, 4 sierpnia, wyruszyła 40. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Natomiast dziś grupa św. o. Pio w Krakowskiej Pielgrzymce. Zachęcamy do duchowej łączności i towarzyszenia pielgrzymom poprzez modlitwę, a także przez fale Katolickiego Radia VIA, które codziennie będzie relacjonowało przebieg pielgrzymki rzeszowskiej o godz.: 7.30, 12.30, 15.30 i 20.00.

  4. W następną niedzielę 13 sierpnia, proboszcz parafii farnej zaprasza na nabożeństwo i procesję fatimską. Msza św. wieczorna o godz. 18:00, po niej różaniec, homilia a następnie procesja z figurą Matki Bożej i śpiewem litanii.

  5. W najbliższą niedzielę (13 sierpnia) będziemy gościć w naszej świątyni braci pracujących w kapucyńskim wydawnictwie SERAFIN i czasopiśmie "Głos Ojca Pio". Po każdej mszy świętej, na której bracia będą głosić kazania, zachęcając do poznania i podążania drogami świętości wskazanymi przez świętego Stygmatyka, będziemy mogli przed kościołem zapoznać się z ofertą wydawnictwa i nabyć wiele cennych i ciekawych książek oraz ostatni numer "Głosu o. Pio".

  6. Gminna Impreza Dożynkowa odbędzie się w niedzielę, 20 sierpnia. Rozpoczęcie mszą świętą w kościele farnym o godz. 13.00, i dalszy ciąg Dożynek na stadionie sportowym w Sędziszowie.

  7. Nasza prowincja zakonna organizuje akcje wakacyjne dla młodzieży męskiej. W najbliższym czasie odbędą się kolejne turnusy rekolekcji, na które są jeszcze wolne miejsca. Akcja "Zostań Pustelnikiem" odbędzie się w Zagórzu koło Pilzna na podkarpaciu. Podczas niej będzie można doświadczyć życia braci w domu modlitwy. W Krakowie natomiast istnieje możliwość włączenia się w posługę ubogim i bezdomnym w ramach pomocy świadczonej przez nasze Dzieło Pomocy Ojca Pio. Więcej informacji na stronie www.kapszlak.pl i pod numerem telefonu 797 907 846. Serdecznie zapraszamy!

  8. Dziękujemy za wspólną modlitwę. Życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

  Klasztor Kapucynów w Sędziszowie Małopolskim 2013. All rights reserved.