• limtorrent.com
 • ---

  ---
 • bctorrents.com
 • A+ A A-

  5 Niedziela Wielkanocna - 14.05.2017 r.

  1. Dziękujemy serdecznie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na utrzymanie naszego kapucyńskiego WSD w Krakowie. Bóg zapłać!

  2. W liturgii tego tygodnia:
  w poniedziałek – wspomnienie św. Małgorzaty z Kortony,
  we wtorek – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski
  w środę – wspomnienie św. Paschalisa Baylona, zakonnika
  w czwartek – święto św. Feliksa z Cantalice, zakonnika, kapucyna. Tego dnia zapraszamy wszystkie dzieci, a szczególnie matki z małymi dziećmi, na godz. 17:30, na specjalne nabożeństwo w ich intencji, podczas którego będziemy udzielać namaszczenia olejem św. Feliksa małym dzieciom oraz kobietom w stanie błogosławionym.
  w piątek – wspomnienie św. Kryspina z Viterbo, zakonnika
  w sobotę – wspomnienie św. Bernardyna ze Sieny, prezbitera.
  W tym też dniu zapraszamy na godz. 18.30 na mszę świętą w intencji o rychłą beatyfikację o. Serafina Kaszuby.

  3. Franciszkański Zakon Świeckich serdecznie zaprasza na Pielgrzymkę do Sanktuarium św. Jana w Dukli, która odbędzie się w sobotę 3 czerwca. Wyjazd z parkingu obok klasztoru o godz. 7:00. Zapisy w zakrystii. Koszt 35 zł od osoby.

  4. Kino Jedność w Sędziszowie Młp. od 12 maja zaprasza na godz.19:00 na film pt. „Teraz i w godzinę śmierci" – to opowieść sile modlitwy różańcowej, splecionych z nią losach świata i losach pojedynczych ludzi. Natomiast w środę - 17 maja, o godz. 19:00 Dom Kultury zaprasza na koncert zespołu "Buldożer". Członkowie zespołu zaprezentują mocne rokowe brzmienia i przedstawią doświadczenie swojego nawracania.

  5. Skończył się już sezon grzewczy, więc myśląc o przyszłym już roku, chcemy po niższej cenie zakupić koksu na ogrzewanie kościoła i klasztoru. Wzorem poprzedniego roku chcemy prosić Was o pomoc finansową. Chcemy zebrać składkę na ten cel w przyszłą niedzielę - 21 maja oraz 18 czerwca. Dziękujemy za życzliwość i zrozumienie.

  6. Ogłoszenia naszego ks. Proboszcza: W następną niedzielę i poniedziałek parafia będzie wizytowana przez ks. bpa Edwarda Białogłowskiego. Wizytacja taka ma na celu sprawdzenie stanu duszpasterskiego, duchowego i materialnego parafii, spotkanie wiernych z biskupem, udział we wspólnej Eucharystii, zapoznanie się Biskupa z problemami parafii i wskazanie programu pracy parafialnej na przyszłość.
  Program wizytacji:
  21.05.2017 - niedziela
  8:00 Powitanie, Msza św.: dla młodzieży: KSM, lektorzy, młodzież, Strzelcy
  9:15 Msza św. Róże Różańcowe, Neokatechumenat
  10:30 Msza św. dla dzieci: Rocznica I Komunii św., Ministranci, Oaza, Grupy Misyjne,
  12:00 Msza św.: Rada Parafialna, Poradnia Rodzinna, Caritas Parafialne,
  Stowarzyszenie Przyjaciół WSD, Biblioteka, Grupa AA, Straże Pożarne:
  Sędziszowa, Sielca, Wolicy Piaskowej i Ługowej, Poczty Sztandarowe

  15:00 Poświęcenie nowego Cmentarza i Koronka do Miłosierdzia Bożego
  15: 30 Wizyta u kapłanów
  17:00 Msza św. w kościele klasztornym Braci Kapucynów. (Wobec tego zapraszamy wszystkie wspólnoty i grupy gromadzące się przy klasztorze, do udziału w tej mszy świętej z ks. Biskupem)
  19:00 Wizyta u Sióstr Służebniczek Dębickich

  22.05.2017 – poniedziałek
  Od godz. 8.00 wizyty w szkołach i przedszkolach parafii.

  15:00 Szpital: Msza św. Spotkanie z chorymi i personelem
  17:00 Wizyta u rodziny (z chorymi)
  18:00 Msza św. z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania i zakończenie wizytacji.

  7. Dziękujemy za wspólną modlitwę. Niech Boże błogosławieństwo spocznie na nas w całym nachodzącym tygodniu.

   

   

   

  KOMUNIKATY RZESZOWSKIEJ KURII DIECEZJALNEJ

   

  1. Zapraszamy na Wieczory Charyzmatyczne na Taborze, w środę 17 maja o godz. 18.00, DD „Tabor" w Rzeszowie, ul Połonińska 25.

  2. W sobotę, 20 maja, przeżywać będziemy 17 rocznicę konsekracji Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby. Prosimy o modlitwę w intencji Księdza Biskupa w tym dniu i w niedzielę, 21 maja.

  Zapraszamy na Mszę św. z udziałem Biskupa Rzeszowskiego w sobotę, 20 maja, o godz. 17.00 w rzeszowskiej katedrze. Będzie to równocześnie uroczyste zakończenie VII Konwencji Stanowej Rycerzy Kolumba z całej Polski, z udziałem abpa Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski i innych biskupów.

  3. Muzeum Diecezjalne zaprasza na Noc Muzeów, która odbędzie się w Rzeszowie w sobotę, 20 maja. W godzinach od 19.00 do 24.00, w budynku Kurii Diecezjalnej, przy ul. Zamkowej 4, będzie można zobaczyć wystawę malarstwa pt. "Imago" krakowskiej artystki Teresy Stankiewicz (otwartą od 9 maja do 8 czerwca), a także zwiedzić ekspozycję stałą muzeum, na której zaprezentowane zostaną odnowione ostatnio figury św. Wojciecha i św. Stanisława z przełomu XVI i XVII wieku oraz bogaty zbiór sztuki sakralnej od średniowiecza do współczesności. Serdecznie zapraszamy!

  4. Ochotnicza Straż Pożarna z Gminy Głogów Małopolski zaprasza wszystkich chętnych do oddawania krwi w ramach ogólnopolskiego programu „Ognisty Ratownik – Gorąca Krew", podczas XV ambulansowej zbiórki krwi, która odbędzie się w niedzielę, 21 maja br., w godz. 10.00-14.00 w Głogowie Młp., przy Pizzerii Gusto, ul. Piłsudzkiego 8, osiedle Niwa.

  5. W ramach Festiwalu Wiary 20 maja w sobotę Szkoła Nowej Ewangelizacji bł. Pawła VI wraz z Parafią św. Stanisława z Dobrzechowa organizuje ewangelizacyjną majówkę w Kozłówku przy domu rekolekcyjnym TROSKA. Rozpoczęcie o godz. 18.00. Podczas wydarzenia katechezę wygłosi: ks. Grzegorz Ząbek. Zapraszamy młodzież i dorosłych.

   

   

   

  Klasztor Kapucynów w Sędziszowie Małopolskim 2013. All rights reserved.