• limtorrent.com
 • ---

  ---
 • bctorrents.com
 • A+ A A-

  3 Niedziela Wielkanocna - 30.04.2017 r.

  1. Dziękujemy serdecznie za złożone ofiary na operację małej Faustynki. Zebraliśmy: 6755 zł. Bóg zapłać! - Dziękują przede wszystkim rodzice i proszą o modlitwę w ich intencji, bo wiele trudności piętrzy się w ich życiu i w leczeniu dziecka.

  2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Biblijny w Kościele. Może częściej niż zwykle sięgnijmy po lekturę Słowa Bożego w naszych domach. W tym tygodniu podczas nabożeństwa majowego będziemy słuchać Listu św. Pawła do Galatów.

  3. Rozpoczyna się miesiąc maj. Zapraszamy na nabożeństwa ku czci NMP, tzw. majówki, które w naszej świątyni będą w dni powszednie o godz. 18.00, natomiast w niedziele o godz. 16.30.

  4. W liturgii tego tygodnia:
  w poniedziałek – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika.
  we wtorek – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktor Kościoła
  w środę - uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. Msze święte jak w niedzielę. W tym dniu ponowimy Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej.
  W tym dniu przypada święto państwowe Konstytucji 3-go Maja.
  O godzinie 11:30 sprzed Domu Kultury nastąpi przemarsz do kościoła farnego na uroczystą Mszę św. o godz. 12:00. Po Eucharystii złożenie kwiatów, a następnie koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Oddziału Kawalerii Ochotniczej w Barwach XX Pułku Ułanów im. Króla Jana III Sobieskiego. O godz. 14.00 widowisko historyczne „Sędziszów Małopolski 1939-1945" i później Piknik Majowy. Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w tych uroczystościach.
  w czwartek – wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków.
  w piątek – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera. Jest to I piątek miesiąca - o godz. 9.00 kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych.
  w sobotę – święto św. Filipa i Jakuba, apostołów. Zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie: rozpocznie się ono majówką o godz. 18:00, po niej będziemy celebrować Mszę Świętą, a później odprawimy nabożeństwo różańcowe z procesją do figury Matki Bożej w ogrodzie klasztornym. Z racji I soboty miesiąca msza święta wieczorna będzie sprawowana w intencji wspólnoty Żywego Różańca ze zmianą tajemnic różańcowych.

  5. Następna niedziela, to Niedziela Dobrego Pasterza, poświęcona modlitwie o powołania kapłańskie i zakonne. Składka będzie przeznaczona na nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Krakowie.

  6. Zapraszamy w dni powszednie do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu, a także do włączenia się modlitwę brewiarzową naszej wspólnoty klasztornej o godz. 12.00 oraz w Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.

  7. Dziękujemy za wspólną modlitwę. Niech Boże błogosławieństwo spocznie na nas w całym nachodzącym tygodniu.

   

   

  OGŁOSZENIA DIECEZJALNE

  1. Diecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości, Ruch Światło – Życie, Domowy Kościół oraz Krucjata Wyzwolenia Człowieka zapraszają 1 maja 2017 r. do wzięcia udziału w XXXI Pielgrzymce Krucjaty Wyzwolenia Człowieka do Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Niechobrzu. W tym roku zapraszamy dodatkowo na I Rzeszowski Bieg Trzeźwości im. Ks. Franciszka Blachnickiego. Informacje szczegółowe na stronie internetowej www.biegtrzezwoscirzeszow.pl oraz na plakatach.

  2. Sanktuarium MB Łaskawej w Chmielniku zaprasza na uroczystości odpustowe od 1 do 16 maja, w XX-lecie koronacji.

  3. We wtorek, 2 maja, przeżywamy Dzień Flagi. Zachęcamy wiernych do wywieszenia flag na domach.

  4. W środę, 3 maja, Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski oraz Narodowe Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Zapraszamy na uroczystości w Rzeszowie: Msza św. o godz. 9.30 w kościele farnym, a po niej dalsza część na rynku, przy pomniku gen. Tadeusza Kościuszki.

  5. Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski to również Dzień modlitw za emigrację. Pamiętajmy w modlitwie wiernych o tej intencji.

  6. W czwartą niedzielę wielkanocną, 7 maja 2017 r. w WSD w Rzeszowie odbędzie się spotkanie z okazji świąt Zmartwychwstania Pańskiego dla Stowarzyszenia Przyjaciół WSD. Rozpoczęcie o godz. 10.00.

  7. Wydział Duszpasterski organizuje kurs dla wychowawców. Kurs odbędzie się 13 maja w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie (ul. Witolda 11a). Początek o godz. 9.00, zakończenie ok 15.30 (w przerwie posiłek). Koszt 50 zł. Ze względów organizacyjnych zgłoszenia o liczbie osób chętnych do odbycia kursu należy przesyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. do 11 maja.

  8. Z okazji 100. rocznicy objawień fatimskich i 300. rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, na Błoniach Jasnogórskich w sobotę, 13 maja, o godz. 14:00 odbędzie się uroczyste wielbienie Boga wraz z Maryją Królową Polski. Każdy pielgrzym proszony jest o zabranie ze sobą róży. Z przyniesionych róż zostanie ułożony dywan jako symbol miłości, czci i wierności względem Boga i Maryi Królowej Polski. W programie: różaniec, Koronka do Miłosierdzia Bożego, Msza św., której będzie przewodniczył abp Stanisław Gądecki. Po Mszy św. rozpocznie się muzyczne wielbienie Boga z Maryją Królową (pod kierownictwem Leopolda Twardowskiego wraz z muzykami Inicjatywy Poznańskiego Wielbienia, chórem jubileuszowym i orkiestrą symfoniczną). Informacje na stronie: wielbieniezmaryja.pl. Zachęcamy do udziału.

  Klasztor Kapucynów w Sędziszowie Małopolskim 2013. All rights reserved.