• limtorrent.com
 • ---

  ---
 • bctorrents.com
 • A+ A A-

  2 Niedziela Wielkanocna - Święto Bożego Miłosierdzia - 23.04.2017 r.

  1. Druga Niedziela Wielkanocna jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Wraz z całym Kościołem w Polsce rozpoczynamy kolejny Tydzień Miłosierdzia. Odpust w parafii Miłosierdzia Bożego w Sędziszowie Młp. W naszej świątyni Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.
  Przed kościołem zbierane są ofiary do puszek. Okażmy gest miłosierdzia przez złożenie datku na leczenie ciężko chorej Faustynki. Potrzeba jeszcze pewnej sumy pieniędzy, aby mogła się odbyć w Niemczech operacja serca tej 4-letniej dziewczynki. W imieniu rodziców i całej rodziny składamy wszystkim ofiarodawcom szczere - Bóg zapłać!

  2. We wtorek swoje imieniny obchodzi brat Marek Miszczyński – magister nowicjatu i radny prowincjalny. Z tej okazji składamy mu serdeczne życzenia Mądrości i Światła Ducha Świętego w formowaniu braci. Zapraszamy na mszę św. w jego intencji we wtorek o godz. 7.00.

  3. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza w najbliższą niedzielę (30 kwietnia) na mszę świętą o godz. 14.00 i później spotkanie wielkanocne.

  4. Stowarzyszenie „NIL" zaprasza wszystkie osoby w wieku 18-29, niepracujące, poszukujące zatrudnienia i chcące podnieść kwalifikacje zawodowe – na spotkanie informacyjne, które odbędzie się w siedzibie Stowarzyszenia porozumienia Samorządowego w Sędziszowie przy ul. Fabrycznej 6B, dnia 24 kwietnia o godz. 14.00.

  5. Przyszła niedziela jest Ogólnopolską Niedzielą Biblijną, rozpoczynającą IX Tydzień Biblijny. W tym roku będzie ona połączona z pierwszym Narodowym Dniem Czytania Pisma Świętego.

  6. W niedzielę 30 kwietnia 2017 r. z okazji dnia flagi narodowej oraz 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja, Strzelcy wraz z Orlętami z Jednostki Strzeleckiej im. mjr. Władysława Rudolfa Wilka, będą prowadzili sprzedaż flag polskich, maryjnych i papieskich. Flagi można nabyć przed i po każdej Mszy Świętej (oprócz mszy wieczornej). Zebrane datki przeznaczone zostaną na dalszą działalność Jednostki oraz wyjazdy dla dzieci i młodzieży strzeleckiej.

  7. Dziękujemy za wspólną modlitwę i przyjmijmy w ten Dzień Bożego Miłosierdzia uroczyste błogosławieństwo.

   

   

  INFORMACJE DIECEZJALNE

  1. II Niedziela Wielkanocna, 23 kwietnia, jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Wraz z całym Kościołem w Polsce rozpoczynamy w tym dniu kolejny Tydzień Miłosierdzia. Zbiórka do puszek na Syrię odbędzie się, zgodnie z decyzją biskupa rzeszowskiego, w V Niedzielę Wielkanocną, 14 maja br.

  2. W sobotę, 29 kwietnia, w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie, przy ul. Witolda 11a odbędzie się sympozjum katechetyczne „25 lat katechizacji w Diecezji Rzeszowskiej". Początek o godz. 9.00. Zapraszamy!

  3. Diecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości, Ruch Światło – Życie, Domowy Kościół oraz Krucjata Wyzwolenia Człowieka zapraszają 1 maja 2017 r. do wzięcia udziału w XXXI Pielgrzymce Krucjaty Wyzwolenia Człowieka do Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Niechobrzu. W tym roku zapraszamy dodatkowo na I Rzeszowski Bieg Trzeźwości im. Ks. Franciszka Blachnickiego. Informacje szczegółowe na stronie internetowej www.biegtrzezwoscirzeszow.pl oraz na plakatach.

  4. Trzecia Niedziela Wielkanocna, 30 kwietnia, jest Ogólnopolską Niedzielą Biblijną, rozpoczynającą IX Tydzień Biblijny. W tym roku będzie ona połączona z pierwszym Narodowym Dniem Czytania Pisma Świętego. Informacje na ten temat pojawią się w spotach telewizyjnych i radiowych TVP1 i PR1 od 22 do 30 kwietnia, a także w tygodnikach katolickich.

  5. Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego,  będziemy przeżywać w dniach 7-13 maja br.

  6. Zmarł śp. ks. mgr Marek Tutro, wikariusz w parafii pw. św. Brata Alberta w Kolbuszowej. Pogrzeb w piątek, 21 kwietnia o godz. 15.00 w Brzyskach.

  7. Gimnazjum nr 9 im. św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie, ul. Orzeszkowej 8a, zaprasza we wtorek, 25 kwietnia, w godz. 17.00-19.00 na „Dzień Otwarty", celem zapoznania się ze szkołą, która od września stanie się Liceum Ogólnokształcącym nr 9, z oddziałami dwujęzycznymi


  Klasztor Kapucynów w Sędziszowie Małopolskim 2013. All rights reserved.