• limtorrent.com
 • ---

  ---
 • bctorrents.com
 • A+ A A-

  5 Niedziela Zwykła - 05.02.2017 r.

  1. Tydzień temu zmarł nasz współbrat bp Stanisław Padewski. Ostatnie 5 lat swojego życia przebywał w naszej wspólnocie. Jego pogrzeb w środę zgromadził 9 biskupów z kraju i z Ukrainy oraz wielką liczbę kapłanów (ok. 120), a także braci, sióstr zakonnych i wiernych świeckich z Polski i zagranicy. Był to dzień pogrzebu, ale i wielkiego dziękczynienia Bogu za jego życie i posługę biskupią i kapłańską.
  Jak wyraził się ks. Bp Kazimierz Górny był to „piękny człowiek" i zarazem ewangeliczny - przez wierną, pokorną i radosną służbę Kościołowi w Polsce i na Wschodzie. Jesteśmy razem z Wami dumni, że mieszkał tu i odszedł do Pana w naszym klasztorze.
  Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie ....

  2. Dzisiaj w naszym kościele po mszy świętej o godz. 11.30 odbędzie się koncert Laureatów Podkarpackiego Konkursu Poezji Religijnej. Zapraszamy serdecznie.

  3. Zapraszamy młodzież i dorosłych - dzisiaj na godz. 15.00 do Sali św. Józefa - na katechezę z cyklu Seminarium Wiary ze św. Franciszkiem z Asyżu. Jest to okazja do odkrycia na nowo wartości i piękna wiary i pogłębienia relacji z Chrystusem.

  4. W najbliższą sobotę – wspomnienie św. NMP z Lourdes. Z racji na Światowy Dzień Chorych, na mszach o godz. 8.00 i 17.30 będzie udzielany sakrament namaszczenia chorych.

  5. W następną niedzielę o godz. 15.00 msza święta dla rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi.

  6. Proboszcz z parafii Miłosierdzia Bożego w Sędziszowie i katechiści z I Wspólnoty Neokatechumenalnej, zapraszają na katechezy dla dorosłych i młodzieży. Katechezy będą głoszone w kościele Miłosierdzia Bożego w każdy wtorek i czwartek o godz. 19.00, od 7 lutego do 23 marca. Zaproszenia na Katechezy znajdują się na stoliku za ławkami. Zachęcamy do wzięcia udziały w tych katechezach.

  7. Sędziszowskie kino „Jedność" proponuje od 17 lutego film o Karolinie Kózkównie pt. „Zerwany kłos", która ponosi męczeńską śmierć w obronie czystości i wiary. Seans przedpremierowy będzie 10 lutego o godz. 19:00. Następne seanse od 17 do 21 lutego o godz. 19.00 oraz od 24 do 28 lutego o godz. 17.00. Polecamy serdecznie ten film.

  Klasztor Kapucynów w Sędziszowie Małopolskim 2013. All rights reserved.